Zabieg Casmara Age Defense
||

Zabieg dla osób po przebytej chemioterapii: Zabieg Casmara Age Defense

Dobre samopoczucie jest niezwykle ważne w walce o zdrowie, jak i w drodze do odzyskania energii po przebytej chorobie. Gdy tylko zbierze się siłę, warto zadbać o skórę. Dlaczego? Jej pielęgnacja może być miłą odskocznią od ciężkiej rzeczywistości. Co więcej, jej efekty poprawią samopoczucie i sprawią, że chora osoba poczuje się nieco lepiej w swojej skórze. W tym artykule poznasz jeden z naszych zabiegów Age Defense, który sprawdzi się u osób po przebytej chemioterapii.

Wpływ chemioterapii na skórę

Zanim jednak przejdziemy do przedstawienia zabiegu Age Defense, poświęćmy nieco uwagi temu, jak chemioterapia wpływa na skórę. Chemioterapia to jeden z podstawowych sposobów leczenia nowotworów. Polega na podaniu do organizmu chorego leków cytostatycznych, które hamują i zaburzają proces podziałów komórkowych. Ich działanie powoduje śmierć szybko dzielących się komórek, jakimi są komórki nowotworowe. Pomimo tego, że leczy, chemioterapia nie pozostaje niestety obojętna dla organizmu. Może wpłynąć na samopoczucie chorego, jak również powodować owrzodzenie jamy ustnej, wypadanie włosów czy pogorszenie kondycji skóry. Poniżej, przedstawiamy kilka możliwych skutków ubocznych chemioterapii dotyczących skóry.

Reakcje alergiczne

Chemioterapia, jak i inne leki zażywane w trakcie choroby mogą wywoływać reakcje alergiczne. Objawiają się one zmianami skórnymi, takimi jak zaczerwienienie, swędzenie, pokrzywka czy wysypka.

Sucha skóra

Chemioterapia może prowadzić do utraty wilgoci w skórze. To z kolei może skutkować jej przesuszeniem.

Fotouczulenie

Niekiedy chemioterapia może zwiększać wrażliwość skóry na światło słoneczne. To może prowadzić do oparzeń słonecznych lub reakcji skórnych pod wpływem promieniowania UV.

Nadwrażliwość skóry

Chemioterapia może spowodować, że skóra stanie się bardziej podatna na podrażnienia. Co więcej, nawet drobne urazy mogą powodować nadmierną reakcję skórną.

Są to możliwe skutki wynikające z leczenia w postaci chemioterapii, które dotyczą skóry. Ważne jest jednak, aby pacjenci omawiali wszelkie obawy dotyczące zmian skórnych z lekarzem onkologiem, pielęgniarką lub dermatologiem. Wówczas, będą mogli otrzymać odpowiednie zalecenia. Poprawna pielęgnacja skóry i stosowanie właściwych środków mogą pomóc w łagodzeniu niektórych skutków ubocznych dotyczących cery, które wynikają ze stosowania chemioterapii.

Zabieg dla skóry po przebytej chemioterapii

Po przebytej chemioterapii, skóra może wymagać szczególnej uwagi i troski. Znaczące zmiany, takie jak suchość, nadwrażliwość czy utrata blasku, mogą być konsekwencją leczenia. Dlatego, gdy tylko nabierze się sił po chorobie, warto zainwestować czas w specjalny zabieg pielęgnacyjny, który pomoże cerze powrócić do zdrowia, blasku i kondycji skóry sprzed choroby. Zabieg Casmara Age Defense sprawia, że skóra odnawia i regeneruje się znacznie szybciej, a także wygląda na zdrowszą i mniej zmęczoną. Zabieg bazuje na kompleksie probiotycznym i prebiotycznym oraz szeregu składnikach naturalnych. Zarówno probiotyki, jak i prebiotyki są postrzegane jako innowacja w dziedzinie pielęgnacji cery. Zabieg wzmacnia zatem naturalny mikrobiom skóry, a dzięki temu ochrania ją przed zanieczyszczeniami środowiska.

Mikrobiom skóry – co warto wiedzieć?

W dużej mierze, funkcje skóry sprawowane są przez kompleks wzajemnie aktywnych komórek oraz żywy biologiczny konglomerat mikroorganizmów. Wspomniany mikrobiom skóry może zostać zaburzony przez szereg czynników, między innymi poprzez nadmierne złuszczanie, intensywne środki myjące, źle dobraną pielęgnację, terapię antybiotykami, długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy przebytą chemioterapię. W kontekście pielęgnacji skóry, probiotyki zawierają żywe, „dobre” bakterie, które zwiększają naturalne zdolności organizmu do utrzymania zdrowej i nieuszkodzonej skóry, natomiast prebiotyki zachęcają do rozwoju niektórych bakterii, w tym konkretnych zdrowych szczepów bakterii. Zabieg Age Defense zawiera w sobie kompleks pre- i probiotyczny, stąd też pozytywnie wpływa na mikrobiom skóry, a tym samym na jej kondycję, zdrowie i wygląd.

Co jeszcze oferuje zabieg Age Defense?

Podobnie jak inne zabiegi z oferty marki Casmara, zabieg Age Defense charakteryzuje się działaniem przeciwstarzeniowym. Przeciwdziała zmarszczkom i redukuje je – odnosi się to nawet do tych głębokich zmarszczek. Zabieg niweluje również cienie i worki pod oczami, dzięki czemu skóra wygląda na świeżą i wypoczętą. Warto jeszcze wspomnieć, że zabieg Age Defense marki Casmara nie posiada żadnych ograniczeń wiekowych. Może więc się na niego zdecydować osoba w każdym wieku. Co więcej, z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Zabieg Casmara Age Defense – pielęgnacja pozabiegowa

Efekty zabiegu Age Defense są widoczne niemal natychmiast po jego wykonaniu. Chcąc jednak, aby utrzymały się one na dłużej, a jego działanie było skuteczniejsze, warto zmotywować się do pielęgnacji pozabiegowej cery. W ramach pełnej kuracji zaleca się dermokosmetyk marki Casmara do użytku domowego – krem Age Defense. Produkt ten, podobnie jak wspomniany wcześniej zabieg, zawiera probiotyki i prebiotyki, które wzmacniają pierwszą barierę ochronną skóry, jak również zapobiegają odwodnieniu, jednocześnie blokując działanie czynników zewnętrznych, które powodują starzenie. Krem Age Defense nie zawiera zbędnych wypełniaczy, konserwantów czy barwników. Zamiast tego, znajdziesz w nim czysty skład pozbawiony zanieczyszczeń. Potwierdza to Certyfikat EcoCert, który poświadcza naturalne i organiczne pochodzenie składników produktu. Krem Casmara Age Defense poprawia zdolność biosensoryczną skóry oraz przyspiesza proces odnowy jej komórek. Ponadto głęboko nawilża i odżywia cerę, a przy tym działa przeciwstarzeniowo: zatrzymuje, spowalnia i niweluje widoczne oznaki starzenia oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek i delikatnie napina skórę.

Krem Casmara Age Defense

Pielęgnacja skóry po przebytej chemioterapii

Chemioterapia to niezmiernie trudne doświadczenie, które może pozostawić skórę podatną na różnego rodzaju problemy. Choć z pewnością nie jest to najważniejszy aspekt po pokonaniu choroby, warto inwestować czas w pielęgnację cery, aby powoli przywracać skórze utraconą równowagę po przebytym, trudnym okresie chemioterapii. Zasługujesz na to, aby dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Gratulację, uczcij wygranie z chorobą! A jeśli nadal walczysz, przesyłamy mnóstwo siły, woli walki, nadziei i przede wszystkim zdrowia! Dasz radę!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *