Akcja Regeneracja

Podążając za trendami, coraz nowszymi zabiegami i technologią, bardzo często zapominamy, jak ważna jest regeneracja skóry i utrzymywanie jej homeostazy.

Kiedy potrzebujemy regeneracji skóry?

Kondycja cery zależy od tego, z czym nasza skóra ma do czynienia na co dzień. Jeśli pielęgnacja nie okaże się za bardzo szczegółowa, dodatkowo nasza cera bombardowana jest różnymi czynnikami zewnętrznymi, wtedy na pewno powinniśmy zadbać o odpowiednią regenerację naszej skóry. Jeśli korzystamy z zabiegów kosmetologicznych, które zaburzają barierę hydro-lipidową, uszkadzają naskórek lub skórę, wówczas regeneracja staje się wręcz niezbędna, aby zabieg miał jakikolwiek sens. Stanami hardcorowymi są sytuacje, gdzie nasza skóra bardzo mocno manifestuje, że brakuje jej regeneracji, w postaci silnego: zaczerwienienia, swędzenia, łuszczenia i podrażnienia.

Czy wystarczy nam jeden kosmetyk regenerujący?

I tak i nie, to zależy. Jeśli nasza pielęgnacja jest dobrana prawidłowo, składa się z etapów oczyszczania, a następnie pielęgnowania, a skóra nie manifestuje braku regeneracji, wtedy wystarczy np. krem z właściwościami regeneracyjnymi. Firma Casmara ma bardzo dobry produkt, który zarazem regeneruje skórę, ale także wpływa na inne problemy skórne, a jednocześnie posiada lekką konsystencję, delikatny zapach i zapewnia bezpieczeństwo stosowania, nawet dla skór wrażliwych i podrażnionych. Jest to krem Casmara Age Defense, który w swoim składzie zawiera innowacyjny kompleks pro- i prebiotyków, mających na celu wsparcie naturalnego mikrobiomu skóry. Dodatkowym składnikiem aktywnym jest kompleks POLLY-BLOCK, odpowiadający za ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak np. smogiem.

Lepszy wybór..

Jeśli nasza pielęgnacja wymaga lepszego doboru, to zacznijmy od używania skutecznego, ale delikatnego preparatu do oczyszczania skóry. Z gamy produktów Casmara polecamy sięgnąć po wodę micelarną Urban Protect, która skutecznie usunie makijaż, ale nie będzie zaburzała naturalnej ochrony skóry w postaci płaszcza hydro-lipidowego. Kolejnym produktem do oczyszczania jest żel myjący 3 w 1, świetnie domywający skórę, ale, tak jak woda micelarna, nie zaburzający jej naturalnej warstwy ochronnej oraz mikrobiomu skóry.

Kolejnym krokiem powinno być serum. Od nas zależy, czy chcemy korzystać z niego tylko w pielęgnacji porannej czy wieczornej. Do regeneracji skóry świetnie sprawdzi się Serum Casmara Night Cure Super Concentrate, silnie nawilżające naskórek, odpowiadające za procesy naprawcze skóry. W składzie tego produktu występuje opatentowany nowy kompleks – energetyzator – wspierający naturalne procesy odnowy naskórka podczas snu. Wzbogacenie receptury ekstraktem roślinnym z wąkrotki azjatyckiej wpływa na silną regenerację.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *