casmara expert dermapeels
|

Czy zabiegi z kwasami można wykonywać tylko w jesienno-zimowym okresie?

Zabiegi z kwasami, inaczej nazywane też peelingami chemicznymi to zabiegi kosmetyczne, podczas których stosuje się substancje chemiczne, a więc wspomniane już kwasy, aby złuszczyć warstwę zewnętrzną skóry. Celem peelingu chemicznego jest poprawa tekstury skóry, redukcja zmarszczek, usuwanie przebarwień, leczenie trądziku lub poprawa ogólnego wyglądu skóry. A czy prawdą jest, że należy wykonywać go wyłącznie w okresie jesienno-zimowym?

Skąd wzięła się opinia, że peeling chemiczny należy wykonywać wyłącznie w sezonie jesienno-zimowym?

Z pewnością nie raz słyszałaś o tym, że zabieg z kwasami powinno się wykonywać wyłącznie w miesiącach jesiennych i zimowych, gdy za oknem jest szaro, pochmurno, a słońca jest jak na lekarstwo. Taka opinia ma swoje uzasadnienie.

Ekspozycja na słońce oraz promieniowanie UV

Po zabiegu peelingu chemicznego skóra staje się bardziej wrażliwa na promieniowanie UV. Dlatego też latem, kiedy słońce jest intensywne, istnieje większe ryzyko podrażnienia skóry i wystąpienia przebarwień po ekspozycji na promienie słoneczne. Natomiast, w sezonie jesienno-zimowym, kiedy promieniowanie UV jest słabsze, ryzyko to jest mniejsze.

Regeneracja skóry

Po zabiegu z wykorzystaniem kwasów, skóra potrzebuje czasu na regenerację i gojenie. W sezonie zimowym, kiedy warunki atmosferyczne są zazwyczaj chłodne i mroźne, skóra może łatwiej się regenerować bez dodatkowego stresu związanego z intensywnym słońcem czy wysoką temperaturą.

Łatwiejsze unikanie opalania się

Lato to doskonały czas, aby nabrać nieco opalenizny. Z tego też względu, wiele osób intensywnie się opala, co niestety może wpływać na skuteczność peelingu chemicznego. Opalenizna może bowiem prowadzić do nierównomiernego złuszczania skóry i utrudniać ocenę jej kondycji przez specjalistę.

Jak się okazuje, opinia o tym, że zabiegi z kwasami powinno wykonywać się wyłącznie jesienią lub zimą ma swoje uzasadnienie. Jednak, jak ma się ono do rzeczywistości? Czy faktycznie peelingi chemiczne muszą być wykonywane w okresie jesienno-zimowym?

Czy zabiegi z kwasami faktycznie należy wykonywać wyłącznie w sezonie jesienno-zimowym?

Nie. Jednak, odpowiedź na to pytanie nie dotyczy wszystkich kwasów medycznych. Część zabiegów z wykorzystaniem kwasów można wykonywać przez cały rok, natomiast pozostałe wyłącznie w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego? Coraz więcej firm wychodzi naprzeciw klientom i ich oczekiwaniom. Firmy te tworzą kwasy, które doskonale nadają się do tego, by stosować je cały rok. Tak właśnie jest w przypadku kwasów marki Casmara, przeznaczonych do peelingów chemicznych. Oferujemy całoroczne kwasy, a dodatkowo mamy w ofercie odpowiednią pielęgnację i ochronę UV w postaci kremów z bardzo wysoką protekcją. Istnieją więc kwasy, które można wykorzystywać podczas peelingów chemicznych przez cały rok. Należy jednak przy tym pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry. W przeciwnym razie możliwe jest jej uszkodzenie, jak również dłuższe gojenie.

Casmara Expert DermaPeels to kwasy, którymi można przeprowadzać peelingi chemiczne przez cały rok!

Kolekcja Expert DermaPeels to pełna gama peelingów chemicznych i produktów uzupełniających do całkowitej procedury odnowy skóry. Podczas zabiegu usuwane są uszkodzone lub starzejące się komórki, a także dochodzi do stymulowania ich wymiany na nowe i zdrowe. W rezultacie, niedoskonałości są zredukowane, a piękno skóry zostaje przywrócone. W pakiet Casmara Expert DermaPeels wchodzą dwie innowacyjne formuły z optymalną kombinacją kwasów w określonych stężeniach dla zapewnienia niezwykłych efektów. Kolekcja Casmara Expert DermaPeels została zaprojektowana przez Centrum Badawcze Casmara tak, aby była bezpieczna, łatwa w aplikacji i wysoce skuteczna.

Peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu P.S.F marki Casmara

Co wchodzi w skład zestawu Expert DermaPeels od Casmara?

Casmara Expert DermaPeels to kompleksowy zestaw do wykonywania peelingów chemicznych. Zawiera najwyższej jakości produkty, które mają skuteczne, a zarazem bezpieczne działanie na skórę. Co zatem wchodzi w skład zestawu?

Kwas [P.S.F.]

Jest to zaawansowana formuła łącząca 3 kwasy w kluczowych stężeniach, pozwalająca osiągnąć niezwykłe rezultaty. [P.S.F] peel to połączenie kwasów Pyruvic, Succinic i Ferulic. Połączenie tych 3 kwasów w jedną formułę daje spektakularne rezultaty, gdyż działają one w idealnej symbiozie, która wzmacnia siłę formuły, a tym samym intensyfikuje pozytywne rezultaty. Kwas [P.S.F] złuszcza, odmładza i regeneruje.

Casmara kwas [P.S.F.]

15% Kwas Pyruvic (kwas pirogronowy)

Ten alfa-ketonokwas szybko dociera do głębokich warstw, powodując błyskawiczny, skuteczny i spektakularny efekt odnowienia skóry. Niezawodnie złuszcza, a jednocześnie nawilża. Dzieje się tak, ponieważ przekształca się on w kwas mlekowy i tworzy film ochronny, który skutecznie zapobiega odwodnieniu skóry, jednocześnie nadając formule silne właściwości nawilżające.

5% Kwas Succinic (kwas bursztynowy)

Surowiec pochodzący z bursztynu, czyli kopalnej, skamieniałej żywicy drzew. Wysoce energetyzuje, dostarcza niezbędnej energii do funkcjonowania komórek oraz zwiększa metabolizm komórkowy i zużycie tlenu. Właściwości te mają silne działanie rewitalizujące. Niezwykłe działanie kwasu Succinic odmładza i ujędrnia, a także hamuje aktywność metaloproteinaz odpowiedzialnych za niszczenie składników macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak kolagen, który utrzymuje jędrność i elastyczność skóry.

5% Kwas Ferulic (kwas ferulowy)

Posiada doskonałe właściwości przeciwutleniające. Wyróżnia się niezwykłą zdolnością do hamowania wolnych rodników i zapobiegania przedwczesnemu starzeniu cery. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, takim jak uszkodzenie DNA komórki czy utrata białek strukturalnych i elastynowych. Kontroluje również aktywność tyrozynazy, rozjaśniając w ten sposób ciemne plamy i wyrównując ton.

Kwas [P.S.F.] wskazany jest dla skóry dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia, w tym przebarwieniami, głębokimi zmarszczkami, brakiem jędrności, matową lub pozbawioną życia skórą. [P.S.F] peel polecany jest do globalnego leczenia wszelkich oznak starzenia i intensywnego odmłodzenia cery. Jego podwójne działanie regenerujące i przeciwstarzeniowe działa poprzez poprawę wszystkich oznak starzenia, jak również zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Usuwa, zmiękcza zmarszczki i linie mimiczne, a także zapewnia jędrność i elastyczność skóry. Rozjaśnia przebarwienia, wyrównuje koloryt i rewitalizuje cerę.

Kwas [S.A.S]

Połączenie kwasów, które oprócz działania złuszczającego, odmładzającego i regenerującego posiadają specyficzne właściwości, poprawiające efekty i wzmacniające siłę formuły. [S.A.S.] peel to połączenie kwasów Shikimic, Azelaic i Salicylic.

Casmara kwas [S.A.S.]

10% Kwas Shikimic (kwas szikimowy)

Innowacyjny kwas o silnym działaniu złuszczającym, który w niskich stężeniach może wywoływać znacznie silniejsze działanie keratolityczne, niż kwas glikolowy w dużych stężeniach. Normalizuje zaburzenia równowagi mikrobiomu, które powodują pojawianie się niedoskonałości oraz jest silnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje wolne rodniki, chroniąc skórę przed uszkodzeniami komórkowymi i zapobiegając przedwczesnemu starzeniu.

12% Kwas Azelaic (kwas azelainowy)

Charakteryzuje się właściwościami komedolitycznymi. Ogranicza wydzielanie sebum i normalizuje zmiany w mikrobiomie skóry. Równoważy cerę i stymuluje jej prawidłowe funkcjonowanie, zapobiegając pojawianiu się oznak starzenia. Promuje również zahamowanie melanogenezy, przez co blaknie kolor ciemnych plam i śladów na skórze skłonnej do trądziku, pomagając tym samym wyrównać koloryt.

2% Kwas Salicylic (kwas salicylowy)

Posiada działanie detoksykujące. Miesza się z tłuszczami powierzchniowymi skóry i materiałem łojowym zatrzymanym w mieszkach włosowych, powodując złuszczanie wewnątrz porów i obszarów tłustych, dając przy tym znaczący efekt zrównoważonej skóry. Kwas salicylowy ogranicza rozprzestrzenianie się mikroorganizmów, które prowadzą do pojawienia się zaskórników. Bardzo skuteczny w pielęgnacji skóry tłustej lub skłonnej do trądziku.

[S.A.S.] peel wskazany jest do każdego rodzaju skóry: młodej, męskiej, niezrównoważonej lub niedotlenionej. Rekomendowany w celu usunięcia niedoskonałości i oczyszczenia skóry oraz zablokowanych i rozszerzonych porów, wyrównania nadmiernego połysku i wydzielania łoju oraz poprawy i zapobiegania oznakom starzenia. Jego działanie oczyszczająco-regenerujące usuwa zanieczyszczenia skóry, jednocześnie intensywnie redukując oznaki starzenia, co skutkuje ogólną poprawą kondycji skóry. Z jednej strony intensywnie oczyszcza i złuszcza, a także odtruwa i reguluje wydzielanie łojowe w przypadku zachwiania równowagi. Natomiast, z drugiej strony zmiękcza zmarszczki i ślady, poprawiając mikroregulację skóry i wyrównując jej koloryt.

Płyn przed zabiegowy

Przed nałożeniem peelingu chemicznego konieczne jest usunięcie lub zredukowanie tłuszczu na powierzchni skóry. Takie działanie zwiększa penetrację kwasu i zapewnia równomierne działanie na całej twarzy. Ten preparat odtłuszczający usuwa nagromadzone sebum z powierzchni skóry, głęboko ją oczyszczając oraz całkowicie usuwając wszelkie ślady zanieczyszczeń i martwych komórek.

Neutralizujący płyn pozabiegowy

Po zastosowaniu profesjonalnego peelingu, pH skóry szybko się obniża, dlatego niezbędne jest przywrócenie jej równowagi oraz naturalnego pH. Neutralizujący płyn pozabiegowy to roztwór neutralizujący, który zatrzymuje penetrację kwasów i równoważy skórę.

[H.S.] peel booster

[H.S.] peel booster to formuła opracowana specjalnie w celu wzmocnienia efektu peelingu zastosowanego w poprzedniej fazie zabiegu. Użyte wcześniej kwasy muszą zostać zneutralizowane, natomiast [H.S.] peel booster pozostaje na skórze, aby utrzymać swoje działanie, powodując długotrwałą odnowę i działanie wzmacniające. Jednocześnie, pomaga skórze w regeneracji. Ta ekskluzywna formuła nowej generacji wzmacnia działanie poprzednich faz, dzięki połączeniu dwóch silnych składników aktywnych: kwasu szikimowego i kwasu hialuronowego. Łączy w sobie długotrwałe działanie złuszczające i silnie regenerujące. Z jednej strony wykładniczo wzmacnia odnowę komórkową wywołaną złuszczaniem, a z drugiej pomaga natychmiast odzyskać uczucie komfortu, dzięki działaniu nawilżającemu.

Balsam Multibenefit 7w1

Przed nałożeniem peelingu chemicznego należy koniecznie nałożyć balsam ochronny na najbardziej delikatne miejsca, takie jak błony śluzowe, nozdrza oraz obszary podrażnione lub poddane mikropigmentacji. Zaleca się do tego stosowanie balsamu Multibenefit 7w1.

Casmara Expert DermaPeels – całoroczny peeling chemiczny, który możesz mieć w swoim salonie!

Coraz więcej marek zrywa z dotychczasowym myśleniem, według którego zabiegi z użyciem kwasów powinno wykonywać się w jesienno-zimowym sezonie. Proponują one produkty, dzięki którym możliwe jest przeprowadzanie peelingów chemicznych przez cały rok! Świecące każdego dnia, letnie i mocne słońce nie przeszkodzi już w tym, aby wykonywać zabiegi z kwasami. Aczkolwiek, w takich przypadkach należy pamiętać o szczególnej ochronie SPF! Zapoznaj się z naszą kompleksową ofertą, która przyniesie spektakularne efekty, a także podbije serca Twoich klientów. Zestaw Casmara Expert DermaPeels już wkrótce może być w Twoim salonie! Wybierz nasz zestaw i zerwij z dotychczasowym mitem, dotyczącym tego, że peelingi chemiczne można wykonywać wyłącznie jesienią i zimą. Z nami pozytywnie zaskoczysz swoich klientów. Przekonaj się o tym sama!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *